Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Меѓународен[уреди]

⯚

Симбол[уреди]

  1. (астрол.) астероидот (10) Хигија

Сродни поими[уреди]

Планетарни симболи
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·