Прејди на содржината

Од Викиречник

Меѓународен[уреди]

♇

Симбол[уреди]

  1. (астрон., астрол.) џуџестата планета Плутон

Синоними[уреди]

Сродни поими[уреди]

Планетарни симболи
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·