Прејди на содржината

Од Викиречник

Меѓународен[уреди]

☉

Симбол[уреди]

  1. (астрон., астрол.) Сонцето
  2. (алхем.) планетарниот метал злато

Изведени зборови[уреди]

[1]: L, M, R

Сродни поими[уреди]

Планетарни симболи
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·