Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Меѓународен[уреди]

☽

Симбол[уреди]

  1. (астрон., астрол.) Месечината
  2. (алхем.) планетарниот метал сребро

Варијанта[уреди]

Сродни поими[уреди]

Планетарни симболи
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·