Прејди на содржината

Од Викиречник

Меѓународен[уреди]

☄

Симбол[уреди]

  1. (астрон.) комета

Сродни поими[уреди]

Планетарни симболи
· · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · · ·