Главна страница

Од Wiktionary
Прејди на: содржини, барај
Добредојдовте на Викиречникот на македонски јазик, проект за производство на слободен, мултијазичен речник со дефиниции, етимологија, изговор, цитати, синоними, антоними и преводи. Викиречникот е сестрински проект на енциклопедијата Википедија. Проектот започна на 30.11.2004 година. Македонското издание на Викиречникот засега има 4.120 статии.
А а Б б В в Г г Д д Ѓ ѓ
Е е Ж ж З з Ѕ ѕ И и Ј ј
К к Л л Љ љ М м Н н Њ њ
О о П п Р р С с Т т Ќ ќ
У у Ф ф Х х Ц ц Ч ч Џ џ
Ш ш

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

индекс по други писма

A а B b C c D d E e F f G g H h I i J j K k L l M m N n O o P p Q q R r S s T t U u V v W w X x Y y Z z

Научете како да креирате нова статија, како да направите измена во постоечка статија, вежбајте во песочникот или погледнете го порталот на заедницата за да дознаете како да бидете вклучени во активностите на племето Викиречник. Содржината на Викиречникот подлежи на GNU Free Documentation License; види Wiktionary copyrights за повеќе детали.
Википедија
Слободна енциклопедија
Викикниги
Бесплатни учебници и прирачници
Викицитат
Збирка цитати
Викиизвор
Слободен извор документи
Викивидови
Директориум на видови
Викивести
Извор на вести со бесплатна содржина
Ризница
Заедничка медиумска колекција
Мета-Вики
Координација на Викимедија проектот