mare

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [ˈmaɾə]

именка[уреди]

mare ж.

  1. мајка

[уреди]

mare (италијански)Италија

изговор[уреди]

МФА: [ˈmaɾe]

именка[уреди]

mare Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. море