mare

Од Wiktionary
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [ˈmaɾə]

именка[уреди]

mare ж.

  1. мајка

[уреди]

Шпанија Италијански

изговор[уреди]

МФА: [ˈmaɾe]

именка[уреди]

mare м.

  1. море