бретонски

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: бретонски

Женски род: бретонска

Среден род: бретонско


Значење[уреди]

Што се однесува на Бретања и Бретонците.