Категорија:Француски

Од Викиречник

Ова е категорија на француски зборови кои имаат повеќе значења на македонски.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Ф

Страници во категоријата „Француски“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.