taula

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [ˈtawɫə]

именка[уреди]

taula ж

  1. маса
Окситанија Окситански

изговор[уреди]

МФА: [ˈtawlo]

именка[уреди]

taula ж

  1. маса