orge

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Француски (fr)Франција

изговор[уреди]

МФА: [ˈɔʁʒ]

именка[уреди]

orge Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. јачмен