Прејди на содржината

јачмен

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [ˈjat͡ʃmɛn]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • јачмен”, во Официјалниот дигитален толковен речник.