occupation

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

occupation ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада occupation

МакедонскиМакедонија

  1. занимање
  2. окупација