manager

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

manager ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

manager

  1. директор, организатор на работата во претпријатие