hawk

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

hawk ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈhɔ(ː)k]

именка[уреди]

hawk

  1. сокол