Прејди на содржината

falcon

Од Викиречник
Окситанија Окситански

изговор

[уреди]

МФА: [falˈku]

именка

[уреди]

falcon Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

  1. сокол