alluminio

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 alluminio (al·lu·mì·nio)
МФА: [al.luˈmi.njo] Аудиоикона слушај

alluminio м (множина allumini)

  1. алуминиум