Прејди на содржината

алуминиум

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [aɫuˈmini(j)um]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • алуминиум”, во Официјалниот дигитален толковен речник.