aiuto

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ИталијанскиFlag of Italy.svg [уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., ad + iutum.

Именка[уреди]

 aiuto (a·iù·to)
МФА: Италијански: « it-aiuto.ogg Loudspeaker red.svg »

' м (множина aiuti')

  1. помош
    • Деривати поими: aiutino