Прејди на содржината

тиранчанче

Од Викиречник

Македонски[уреди]

Именка среден род

Множина: тиранчанчиња


Читање и изговор[уреди]

  • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Дете жител на Тирана или дете со потекло од овој град.