сарандиновче

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка среден род

Множина: сарандиновчиња


Значење[уреди]

Дете жител на Сарандиново или дете со потекло од ова село.