Сарандиново

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Сарандиново.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

сарандиновец

сарандиновци

сарандиновка

сарандиновки

сарандиновче

сарандиновчиња

сарандиновски