оториноларинголошки

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: оториноларинголошки

Женски род: оториноларинголошка

Среден род: оториноларинголошко


Читање и изговор[уреди]

 • Читање: (|=поделба на слогови, '=акцент)


Значење[уреди]

Што се однесува на оториноларингологијата.

 • Отоларинголошката поликлиника работи од 8 до 15 часот.


Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: otolaryngological
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски:
 • Германски:
 • Грчки:
 • Италијански:
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски: