небреговски

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: небреговски

Женски род: небреговска

Среден род: небреговско


Значење[уреди]

Што се однесува на Небрегово и небреговците.