Небрегово

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Небрегово.

Село во Прилепско во североисточниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

небреговец

небреговци

небреговка

небреговки

небреговче

небреговчиња

небреговски