лондонски

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: лондонски

Женски род: лондонска

Среден род: лондонско


Значење[уреди]

Што се однесува на Лондон и лондончаните.