Прејди на содржината

лично име

Од Викиречник
Википедија на јазик има статија за:

Македонски

[уреди]

Именка

[уреди]
  1. Име на лице, најчесто дадено при раѓање од страна на родителите односно кумот. Под ова име се водат личните документи на лицето.


Синоними

[уреди]

Поврзани термини

[уреди]

Превод

[уреди]

Предлошка:trans-top

  • Дански: fornavn
  • Холандски: voornaam, roepnaam
  • Фински: etunimi
  • Француски: prénom Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.
  • Германски: Vorname Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

Предлошка:trans-mid

Предлошка:trans-bottom

Види

[уреди]