изгугла

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Свршен глагол

Англизам

Неологизам


Значење[уреди]

Свршена форма од глаголот гугла.

Менување на глаголот[уреди]


Етимологија[уреди]

Од глаголот гугла со префиксот из.