заполжански

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: заполжански

Женски род: заполжанска

Среден род: заполжанско


Значење[уреди]

Што се однесува на Заполжани и заполжанците.