Заполжани

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Заполжани.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

заполжанец

заполжанци

заполжанка

заполжанки

заполжанче

заполжанчиња

заполжански