е-адреса

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка женски род

Множина: е-адреси

скратеница


Значење[уреди]

Единствен идентификатор во форма ime@ime na domen кој ја специфицира виртуелната локација каде што треба да се испрати електронското писмо.


Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: e-mail address
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски:
 • Германски:
 • Грчки:
 • Италијански:
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски: