етнотеатарски

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: етнотеатарски

Женски род: етнотеатарска

Среден род: етнотеатарско


Значење[уреди]

Што се однесува на етнотеатар.