гостирашки

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Придавка машки род

Множина: гостирашки

Женски род: гостирашка

Среден род: гостирашко


Значење[уреди]

Што се однесува на Гостиражни и гостиравците.