Гостиражни

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Сопствена именка среден род


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за Гостиражни.

Село во Прилепско во северниот дел на Пелагонија.


Изведени зборови[уреди]

гостирашец

гостиравци

гостиравка

гостиравки

гостиравче

гостиравчиња

гостирашки