гостиравче

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Именка среден род

Множина: гостиравчиња


Значење[уреди]

Дете жител на Гостиражни или дете со потекло од ова село.