Податотека:Wikiquote-logo.svg

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 355 пиксели, големина: 1.012 бајти)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
English: SVG version of the Wikiquote logo.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Rei-artur
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Trademarked
™ Wikimedia Foundation, Inc.
Оваа податотека е (или содржи) едно од официјалните логоа или ликовни претстави на Фондацијата Викимедија или некој од нејзините проекти. Употребата на логоата и заштитните знаци на Викимедија подлежи на правилата за заштитни знаци и правилата за ликовен идентитет, па затоа може да ви треба дозвола.

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање. 


Alemannisch | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | Deutsch | English | español | euskara | فارسی | français | galego | עברית | हिन्दी | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | polski | پښتو | português | sicilianu | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Wikimedia-logo black.svg
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Cascade-protection-shackle-double-chain-link.svg Оваа слика е заштитена бидејќи Главната страница на Ризницата, која е каскадно заштитена.
Сликите на главната страница понекогаш се заштитуваат поради нивната голема истакнатост. Сите неопходни промени можете да ги предлагате на разговорната страница.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:38, 24 ноември 2006Минијатура на верзијата од 19:38, 24 ноември 2006300 × 355 (1.012 бајти)-xfi-attributes; descriptions: + © and ™ All rights reserved, Wikimedia Foundation, Inc.
15:33, 31 март 2006Минијатура на верзијата од 15:33, 31 март 2006300 × 355 (938 бајти)-xfi-+radialgradient
14:22, 31 март 2006Минијатура на верзијата од 14:22, 31 март 2006300 × 355 (754 бајти)-xfi-recode, centered
01:06, 6 ноември 2005Минијатура на верзијата од 01:06, 6 ноември 2005300 × 355 (6 КБ)Rei-arturWikiquote logo in svg Category:Wikimedia

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци