Податотека:Wikibooks-logo.svg

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 300 × 300 пиксели, големина: 5 КБ)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Cascade-protection-shackle-double-chain-link.svg Оваа слика е заштитена бидејќи Главната страница на Ризницата, која е каскадно заштитена.
Сликите на главната страница понекогаш се заштитуваат поради нивната голема истакнатост. Сите неопходни промени можете да ги предлагате на разговорната страница.
Опис

Wikibooks logo; Favicon is Wikibooks-logo.svg

Датум
Извор сопствено дело
Автор User:Bastique, User:Ramac et al.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Trademarked
™ Wikimedia Foundation, Inc.
Оваа податотека е (или содржи) едно од официјалните логоа или ликовни претстави на Фондацијата Викимедија или некој од нејзините проекти. Употребата на логоата и заштитните знаци на Викимедија подлежи на правилата за заштитни знаци и правилата за ликовен идентитет, па затоа може да ви треба дозвола.

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање. 


Alemannisch | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | Deutsch | English | español | euskara | فارسی | français | galego | עברית | हिन्दी | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | polski | پښتو | português | sicilianu | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Wikimedia-logo black.svg
Други верзии

Wikibooks#Logos

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:51, 15 јануари 2009Минијатура на верзијата од 19:51, 15 јануари 2009300 × 300 (5 КБ)Mike.lifeguardupdate per http://meta.wikimedia.org/w/index.php?oldid=1344022
01:34, 27 декември 2005Минијатура на верзијата од 01:34, 27 декември 2005300 × 300 (42 КБ)Rei-arturThe Wikibooks logo. {{user:Rei-artur/by}} {{CopyrightByWikimedia}}
01:28, 27 декември 2005Минијатура на верзијата од 01:28, 27 декември 2005200 × 200 (50 КБ)Rei-arturThe Wikibooks logo. {{user:Rei-artur/by}} {{CopyrightByWikimedia}}
20:45, 25 декември 2005Минијатура на верзијата од 20:45, 25 декември 2005300 × 300 (47 КБ)Rei-arturThe Wikibooks logo. {{user:Rei-artur/by}} {{CopyrightByWikimedia}}
03:46, 24 декември 2005Минијатура на верзијата од 03:46, 24 декември 2005300 × 300 (47 КБ)Rei-arturThe Wikibooks logo. {{CopyrightByWikimedia}}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци