Категорија:Именки (Јапонски)

Од Викиречник

Ставките во оваа категорија се внесуваат преку Шаблон:ja-noun. Тие се подредени по нивната хираганска/катаканска форма, а потоа по писмена форма како ромаиџи, кана и канџи по клуч/потег по секој збор.

Најгоре

Страници во категоријата „Именки (Јапонски)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.