Категорија:Именки во машки род (Македонски)

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија содржи именки во машки род во македонскиот јазик.

Страници во категоријата „Именки во машки род (Македонски)“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.