Категорија:Именки во женски род (Македонски)

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија содржи именки во женски род во македонскиот јазик.

Страници во категоријата „Именки во женски род (Македонски)“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.