ДНК

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

скратеница

иницијализам


Значење[уреди]

Wikimedia
Во Википедија има статија за ДНК.

Дезоксирибонуклеинска киселина.