Јана

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

МакедонскиFlag of North Macedonia.svg [уреди]

Сопствена именка[уреди]

Читање[уреди]

Ја·на ед

Изговор[уреди]

Македонски: « [Ја.'na] Loudspeaker red.svg »
рима « -ана »

Значења[уреди]

Неменлива
Јана
[1] (лично име) женско име.

Превод на други јазици[уреди]

Наводи[уреди]

[1] Блаже Конески и Крум Тошев. Македонски правопис со правописен речник. Државно книгоиздателство на “Македонија”. Скопје. 1950 г.