wealth

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

wealth ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈwɛlθ]

именка[уреди]

wealth

  1. богатство