wall

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

wall ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈwɔ(ː)l]

именка[уреди]

wall

  1. ѕид