treason

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

treason ([[Викиречник:Грешка во Lua во package.lua, ред 80: module 'Модул:Languages/data' not found|Грешка во Lua во package.lua, ред 80: module 'Модул:Languages/data' not found]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈtriːzən]

именка[уреди]

treason

  1. предавство