treason

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

treason ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈtriːzən]

именка[уреди]

treason

  1. предавство