Прејди на содржината

tomate

Од Викиречник
Шпанија Шпански

изговор[уреди]

МФА: [toˈmate]

именка[уреди]

tomate Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

  1. домат