syrup

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

syrup ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈsiːɹəp], [ˈsɝɹəp]

именка[уреди]

syrup

  1. сируп