sword

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

sword ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈsɔːd]/[ˈsɔɹd]

именка[уреди]

sword

  1. меч