sword

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

sword (Англиски)Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈsɔːd]/[ˈsɔɹd]

именка[уреди]

sword

  1. меч