spear

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

spear ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈspɪə(ɹ)]/[ˈspɪɹ]

именка[уреди]

spear

  1. копје