spear

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

spear (Англиски)Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈspɪə(ɹ)]/[ˈspɪɹ]

именка[уреди]

spear

  1. копје