solidarność

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [ˌsɔlʲiˈdarnɔɕʨ̑]

именка[уреди]

solidarność ж

  1. солидарност